avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 713 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Costuri anvelopare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Costuri anvelopare

Bună ziua!

De la cine solicit contractul făcut cu primăria pentru a știi exact care sunt lucrările care se fac și care se suporta de către proprietari?

Va mulțumesc anticipat pentru un răspuns urgent!
Ultima modificare: Duminică, 14 Aprilie 2019
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 22:50, 12 Aprilie 2019
De la presedintele asociatiei.
Pentru completa si corecta dv informare studiati disp l nr 196/2018
Reprezentantul legal al asociatiei de proprietari este presedintele de asociatie
Conform disp l nr 196/2018 proprietarii au dreptul sa solicite orice document al asociatiei de proprietari
Presedintele de asociatie are obligatia legala sa raspunda la sesizare/cerere in termen de 10 zile

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reclamație administrator bloc Emiliadaian Emiliadaian Administratorul blocului nu dorește sa afișeze un IBAN deși din Octombrie 2018 este obligatoriu. As dori sa știu dacă pot sa ii fac o reclamație in acest ... (vezi toată discuția)
Pe lista de întreținere la rubrica cheltuieli apart mi se solicită o sumă imensă pt debarasare terasa la care am acces, dar aparține asociației, ce pot face? Lacrimioara Elena Lacrimioara Elena Asociatia de Proprietari imi cere o sumă foarte mare pentru lucrări făcute pe terasă blocului, terasa pt care nu am ctr de închiriere, doar acces pentru ... (vezi toată discuția)
Timp legal de raspuns pentru administratorul asociatiei buna ... fiordul fiordul Timp legal de raspuns pentru administratorul asociatiei buna ziua, in cat timp este obligat sa-mi raspunda administratorul asociatiei de proprietari la ... (vezi toată discuția)