Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Timp legal de raspuns pentru administratorul ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Timp legal de raspuns pentru administratorul asociatiei buna ...

Timp legal de raspuns pentru administratorul asociatiei

buna ziua,
in cat timp este obligat sa-mi raspunda administratorul asociatiei de proprietari la cereri? Daca puteti cita din lege, va multumesc anticipat.

Multumesc
fiordul, utilizator
adresati-va presedintelui de bloc, nu administratorului.
Timp legal de raspuns pentru administratorul asociatiei

Pentru a va informa corect si complet asupra factorilor responsabili ai asociatiei de proprietari,limite de competenta studiati temeinic disp L nr 196/2018
Reprezentantul legal al asociatiei de proprietari este presedintele de asociatie cu limita de competenta decizonala
Administratorul de imobil este angajatul asociatiei de proprietari cu limita de competenta executionala
Conform disp L nr 196/2018 presedintele de asociatie detine obligatia legala sa raspunda la cereri in termen de 10 zile