avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 841 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Am primit o amendă pentru ca am aruncat un chiștoc ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Am primit o amendă pentru ca am aruncat un chiștoc pe strada, dar nu l-am aruncat. Cum pot s-o contest?

As dori și eu ce acte și unde pot intra sa scriu aceea declarație daca ii se spune asa....pentru judecători a...mia cerut copii după buletin după amenda un timbru de 20 lei..Dar nu stiu cum sa scriu acea declarație...exista un tip pe net in care ma pot lua după mea....multumesc
Cel mai recent răspuns: DoarPala , utilizator 16:29, 12 Aprilie 2019
Am primit o amendă pentru ca am aruncat un Chistoc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestatie amenda Catainkiki Catainkiki Buna ziua ...2.04.2020 miam complectat o declaratie ca ies in oras pt activitati fizice ...in drumul meu am trecut prin fata unei secti de politie ..am vrut sa ... (vezi toată discuția)
Ajutor incalzire gabriolet gabriolet Locuiesc singur intr-un apartament, detinut de mama mea, care mai detine o locuinta, locuinta ei de domiciliu. Mama nu are domiciliul la apartamentul unde ... (vezi toată discuția)
Am primit o amenda contravenționala pentru aruncarea unui chistoc ... AntoniaM AntoniaM Am primit o amenda contravenționala pentru aruncarea unui chistoc pe jos. Neavand buletin la mine, am oferit datele personale si m-a identificat agentul de ... (vezi toată discuția)