Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Am primit o amendă pentru ca am aruncat un chiștoc ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Am primit o amendă pentru ca am aruncat un chiștoc pe strada, dar nu l-am aruncat. Cum pot s-o contest?

As dori și eu ce acte și unde pot intra sa scriu aceea declarație daca ii se spune asa....pentru judecători a...mia cerut copii după buletin după amenda un timbru de 20 lei..Dar nu stiu cum sa scriu acea declarație...exista un tip pe net in care ma pot lua după mea....multumesc
Am primit o amendă pentru ca am aruncat un Chistoc