Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Neînțelegere foști soți
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Neînțelegere foști soți

Bună ziua !
Am o problemă. Prietenei mele (viitoarea mea soție) încă îi vin acasă plicuri pe numele fostului soț, plicuri cu datorii de la bănci și amenințări cu executare silită, iar prietenei mele îi este teamă să nu fie și ea afectată de executare silită, ba mai rău, de un posibil sechestru pe casă. Ei au divorțat cu aprox. 10 ani în urmă, dar nu au făcut partaj, din motive financiare. Fostul soț locuiește cu chirie în altă parte, de când au divorțat. Dar noi credem că nu și-a schimbat vechea adresă din buletin. Vă rugăm, dați-ne o soluție de rezolvare a acestui caz. Vă mulțumim frumos pentru înțelegere ! Victor Nelea, cu respect
faceti partajul la notar pana nu e prea tarziu
Puteți fi mai explicit(ă), vă rog ? Ce înseamnă „până nu e prea târziu” ? Vă mulțumesc !
gi-jane2, moderator
Cine e proprietar pe casa?
Sunt co-proprietari prietena mea și fostul soț.