avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Ne dorim sa adoptam un copilas!
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Ne dorim sa adoptam un copilas!

Buna seara! Am dori sa incepem formalitatile de adoptie a unui copilas (cat mai mic cu putinta), insa am dori sa stim care ar fi pasii de urmat in aceasta procedura si daca ne putem descurca singuri sau avem nevoie la un moment dat de serviciile unui avocat?
Va multumesc!
Ultima modificare: Duminică, 14 Aprilie 2019
EllaEla, utilizator

Alte discuții în legătură

Vrem sa adoptam o fetita david monica david monica eu si sotul meu asteptam un copil de 4 ani, acum urmez un tratament, dar ne am gandit si la adoptie. acum 2 zile am cunoscut din intamplare o viioare mamica ... (vezi toată discuția)
Adoptie copil din afara casatoriei flory_eu flory_eu Buna seara,am nevoie de de sfaturi si indrumari va rog pe cei care pot sa=mi dea niste raspunsuri Acum 13 ani am nascut un copil dintr-o relatie de concubinaj ... (vezi toată discuția)
Adoptie bella13 bella13 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu o intrebare.Suntem o familie care doreste sa adopte avand atestatul deja.Cei de la directie ne-au spus ca ne putem cauta si ... (vezi toată discuția)