Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Ne dorim sa adoptam un copilas!
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Ne dorim sa adoptam un copilas!

Buna seara! Am dori sa incepem formalitatile de adoptie a unui copilas (cat mai mic cu putinta), insa am dori sa stim care ar fi pasii de urmat in aceasta procedura si daca ne putem descurca singuri sau avem nevoie la un moment dat de serviciile unui avocat?
Va multumesc!
EllaEla, utilizator