Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Taxa adeverință medicala
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Taxa adeverință medicala

Buna , este legal că pentru o adeverință de angajare se ia o taxa de 30 lei ? Este o bază legală în acest sens ,și dacă este nu trebuia sa justifice medicul de familie acei 30 lei cu chitanță sau bon fiscal ? Întreb și eu .
Vedeti acest link
[ link extern ]

Acele tarife,se pare ca, sunt impuse de catre SNMF si FNPMF.

Trebuia sa va elibereze chitanta pentru suma achitata.