avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Taxa adeverință medicala
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Taxa adeverință medicala

Buna , este legal că pentru o adeverință de angajare se ia o taxa de 30 lei ? Este o bază legală în acest sens ,și dacă este nu trebuia sa justifice medicul de familie acei 30 lei cu chitanță sau bon fiscal ? Întreb și eu .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:50, 22 Aprilie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vedeti acest link
[ link extern ]

Acele tarife,se pare ca, sunt impuse de catre SNMF si FNPMF.

Trebuia sa va elibereze chitanta pentru suma achitata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxã pentru eliberarea adeverin?ei medicale - de ce trebuie platita? Notmine Notmine Bună ziua. Ați putea să, vă rog, să-mi spuneți și mie pentru ce trebuie plătită o taxă pentru eliberarea unei adeverințe medicale. ... (vezi toată discuția)
Taxare adeverinte de la medicul de familie PERESCU ANDREEA PERESCU ANDREEA Buna ziua, Stiti cumva care este reglementarea legala privind taxarea adeverintelor eliberate de medicul de familie? Pana acum am avut nevoie de 3 ... (vezi toată discuția)
Adeverinta de la medicul de familie pentru somaj ENGFULL ENGFULL pt a beneficia de somaj trebuie sa fii apt de munca ... clar adeverinta de la medicul de familie aici am o nelamurire - se plateste ? cat ? ( unii percep ... (vezi toată discuția)