avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 592 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Imprumut auto pe intreprindere individuala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Imprumut auto pe intreprindere individuala

Buna ziua.Pot imprumuta (folosi) masina sotiei in tranportul de persoane in cadrul unei intreprindere individuale si ce optiuni sunt ( contract inchiriere sau.... )?
Ultima modificare: Marți, 23 Aprilie 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: djtudor , utilizator 12:15, 25 Aprilie 2019
Contract de comodat daca masina e pe numele sotiei. Va puteti deduce 50% din cheltuielile cu carburantul si reparatiile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce cheltuieli poate deduce pfa? bygserv bygserv Buna ziua. Revin din nou pe acest forum ( foarte folositor dealtfel ) cu inca o intrebare. Inafara de cheltuielile cu achizitia produselor care privesc ... (vezi toată discuția)
Trecere masina pe firma laura2008_angel laura2008_angel buna ziua am o intreprindere individuala de 2 luni si asi vrea sa trec o masina pe firma.Problema este ca masina nu e pe numele meu ci al sotului. eu m-am ... (vezi toată discuția)
Intreprindere individuala Ioana boca Ioana boca Buna ziua. Am o intreprindere individuala cu activitate de inchirieri echipamente sportive si vreau sa intreb daca trebuie sa trec in registru la sfarsitul ... (vezi toată discuția)