Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Imprumut auto pe intreprindere individuala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Imprumut auto pe intreprindere individuala

Buna ziua.Pot imprumuta (folosi) masina sotiei in tranportul de persoane in cadrul unei intreprindere individuale si ce optiuni sunt ( contract inchiriere sau.... )?
george-neagu, moderator
Contract de comodat daca masina e pe numele sotiei. Va puteti deduce 50% din cheltuielile cu carburantul si reparatiile.