avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1820 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... PARTAJ DUPA DIVORT
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

PARTAJ DUPA DIVORT

Buna ziua,
Detin impreuna cu fostul sot un apartament, in cote 1/2.
Detin singura un alt apartament.

Care este cea mai cea mai putin costisitoare metoda ca eu sa devin proprietar exclusiv pentru apatamentul pe care il detin impreuna cu fostul sot, iar el sa primeasca in loc de sulta apartamentul pe care eu il detin exclusiv. Fostul sot este de acoed.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 12:50, 24 Aprilie 2019
partaj urmat de un contract de dare in plata, toate la notar, consultati mai multi, au onorarii diferite.
Eu as face un act de schimb. Dati un imobil pe cota lui.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj cu sulta freeanifer freeanifer Doua surori sunt singurele mostenitoare ale mamei lor de la care primesc un apartament. Una din surori vrea sa ramina cu tot apartamentul platiindu-i ... (vezi toată discuția)
Partaj voluntar stanescu2 stanescu2 Buna ziua, Eu si fosta mea sotie am divortat in urma cu 15 ani fara a face partaj. Suntem copropietari pe un apartament de trei camere obtinut in timpul ... (vezi toată discuția)
Drepturi in urma partajului cami250786 cami250786 Buna ziua, Sunt mama a doi copii -fata de 25 ani si baiat de 23 ani ,am divortat in anul 1993 de sot iar in urma acestui divort mi s-au atribuit casa si copii ... (vezi toată discuția)