Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... PARTAJ DUPA DIVORT
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

PARTAJ DUPA DIVORT

Buna ziua,
Detin impreuna cu fostul sot un apartament, in cote 1/2.
Detin singura un alt apartament.

Care este cea mai cea mai putin costisitoare metoda ca eu sa devin proprietar exclusiv pentru apatamentul pe care il detin impreuna cu fostul sot, iar el sa primeasca in loc de sulta apartamentul pe care eu il detin exclusiv. Fostul sot este de acoed.
Va multumesc!
partaj urmat de un contract de dare in plata, toate la notar, consultati mai multi, au onorarii diferite.
Eu as face un act de schimb. Dati un imobil pe cota lui.