avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1459 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract PFA prin care poti fi dat oricand afara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract PFA prin care poti fi dat oricand afara

Este posibil ca un contract de tip PFA sa contina o cauza prin care sa fii dat afara? Sotul sore mele, desi are un supersalariu pretinde ca are o cauza in contract care il impiedica sa faca rate pentru un apartament, deoarece poate fi dat afara in orice clipa.
Este posibil asa ceva? Sau cauta o scuza sa nu mai plece din apartament?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:16, 26 Aprilie 2019
Cum este formulata acea clauza ?
Noua nu ne-a zis decat ca exista o asemenea clauza, nu cum e formulata. Nu ne arata noua contractul lui.
Ar trebui sa reveniti cu detalii despre acea clauza ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme de revendicare pusa _roberto pusa _roberto Detin un apartament prin contract de donatie de la sora mea, care la randul ei la detinut prin contract de vanzare-cumparare de la o anumita persoana, dar cu ... (vezi toată discuția)
Ce pot sa fac daca mama mea este abuzata si amenintata? alexandru_z alexandru_z buna! Ce pot sa fac daca mama mea este abuzata si amenintata de catre sora mea si de catre sotul acesteia? In anul 2006, mama mea s-a hotarat sa vanda ... (vezi toată discuția)
Clauza reziliere bobams bobams buna seara, am o intrebare, daca am contract de munca, pe 3 ani, minim..si clauza de reziliere de 6000 euro, ce este de facut in aceasta situatie, pentru ca ... (vezi toată discuția)