Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract PFA prin care poti fi dat oricand afara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract PFA prin care poti fi dat oricand afara

Este posibil ca un contract de tip PFA sa contina o cauza prin care sa fii dat afara? Sotul sore mele, desi are un supersalariu pretinde ca are o cauza in contract care il impiedica sa faca rate pentru un apartament, deoarece poate fi dat afara in orice clipa.
Este posibil asa ceva? Sau cauta o scuza sa nu mai plece din apartament?
Cum este formulata acea clauza ?
Noua nu ne-a zis decat ca exista o asemenea clauza, nu cum e formulata. Nu ne arata noua contractul lui.
Ar trebui sa reveniti cu detalii despre acea clauza ....