Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Patrimoniu unei intrepr individuale radiate
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Patrimoniu unei intrepr individuale radiate

O intrepr individ radiata din oficiu cf 182 dupa 18 martie se reiinfiinteaza tot sub forma intrep indiv. cu aceeasi structura ca inainte de radiere.
Dupa radiere cum/unde ramane patrimoniu I.I.-ului radiat- sub ce forma scrisa?
La infiintarea noii I.I. cum/unde treci patrimoniul?-sub ce forma scriptica, ce acte?
george-neagu, moderator
Daca inca nu ati depus la finante prin internet folosind contul de pe spatiul privat virtual declaratia unica pentru cele cateva luni din 2019 pentru inchiderea primeia, veti vinde direct catre cea noua cu factura si bon fiscal de la casa de marcat sau cu factura si chitanta daca nu erati obligat la folosirea casei de macat. Dar asta cat mai repede pentru ca aveti maxim 30 de zile de la decizia de radere sa depuneti acea declaratie unica si la finante.