avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 891 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu crestere copil

Bună ziua! Mă aflu în concediu de creștere copil până în luna noiembrie 2019 când va împlini bebe 2 ani insa tot in noiembrie 2019 voi mai avea un bebe. Voi mai beneficia de încă doi ani de concediu crestere copil? Si ce banuti voi primi? Nu am alte venituri realizate in perioada CCC. Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:57, 1 Mai 2019
Da, veti mai beneficia de încă doi ani de concediu pentru cresterea copilului.
Ultima modificare: Miercuri, 1 Mai 2019
Cornel Vasile, Consilier juridic


Cornel Vasile a scris:

Da, veti mai beneficia de încă doi ani de concediu pentru cresterea copilului.

Si voi primi 85% din indemnizația pe care o primesc acum?
Cuantumul indemnizației lunare este de 85% din media veniturilor nete realizate în ultimele 12 luni din ultimii 2 ani anteriori datei nașterii copilului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie legea noua byanca1984ro byanca1984ro Buna ziua. Referitor la calculul indemnizatiei dupa legea noua am cateva nelamuriri: 1. Luna aceasta intru in concediu de maternitate bebe 2 in continuare ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil Dianaoana2797 Dianaoana2797 Buna ziua! Ma aflu in concediul de crestere a copilului, acesta se va incheia in octombrie presupun, atunci fiul meu va implinii 2 ani. Intrebarea mea este ... (vezi toată discuția)
Ccc Andreeaalbertariana Andreeaalbertariana Ma aflu in concediu creștere copil cu handicap 3-7 ani si sunt însărcinată.cum o sa primesc indemnizație.in functie de ce anume se calculează si despre ... (vezi toată discuția)