Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire

Buna ziua, daca mi sa instituit o oprire pe veniturile de pe card, un salar mai mic primesc pe card, cel de la angajator il primesc in mana.Se mai instituie poprire si la angajator sau doar pe carduri
Legea nu permite dubla poprire. Ori vi se reține direct numai la angajator, ori numai din contul curent. Dar asta depinde și de dvs, dacă vă luptați să vă apărați drepturile, sau rămâneți pasivă.
Dapix, utilizator