Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am fost prins fumand marijuana
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Am fost prins fumand marijuana

Salut am fost prin de poliție eu împreună cu prietenii mei ca am fumat marijuana eu aveam o tigara care conținea in ea in jur de 0.30 0.40g de marijuana si prietenul meu la fel avea aceeași cantitate in tigareta lui doar ca el la secție a fost prin cu inca 0.30 0.40 g având pe el am fost 4 persoane pe celelalte două nu au fost găsite nimic eu am avut decat tigareta mea am declarat că sunt consumator partea urâtă este ca eu am 19 ani prietenul meu 17 si celelalte 2 persoane 17 si 18 ani eu pot sa intru la pușcărie pentru aceasta cantitate tin sa mentionez ca prietenul meu a declarat a fost singur si a cumpărat "iarba" eu am spus pe declaratie ca sunt consumator si ca nu stiu sa prepar aceste tigari si ca nu ma ocup cand vinderea lor sau cumpararea lor ce pot sa pățesc chiar nu vreau sa imi pateze cazierul sau sa intru la pușcărie...
Crsc123, utilizator
Nu poti scapa de cazier in aceasta situatie , pedeapsa o va stabili instanta in functie de circumstante . Faptele sunt savarsite impreuna cu un minor .