avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1024 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Iesire din tara copil minor cu cetatenia romana ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Iesire din tara copil minor cu cetatenia romana insotit de cetetean al rep. Moldova

Buna.
Doresc ca copilul meu cetatean roman (14 ani) sa calatoreasca in Bulgaria cu o ruda - cetatean al rep. Moldova.
Pe langa declaratia parintilor este nevoie si de cazier judiciar.
Este valabil cazier judiciar emis de autoritatile din rep. Moldova ?
Daca nu, cum poate obtine cazier judiciar romanesc o persoana straina ?
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Aducere copil din romania inapoi in strainatate... ioana d ioana d"arc buna seara,am un copil nascut in strainatate pe care l-am dus in romania si are grija mama mea de el,as vrea sa il aduc inapoi si vreau sa stiu ce acte am ... (vezi toată discuția)
Calatorie in strainatate cu copil minor insotit de bunici zvety36 zvety36 Buna ziua,as avea nevoie de cateva lamuriri.Am un copil de 5 ani si sunt divortata.Copilul mi-a fost incredintat prin hotarare judecatoreasca definitiva si ... (vezi toată discuția)
Mai este necesara viza pentru uk a unui cetatean moldovean casatorit cu cetatean roman ? virna virna Doresc sa ma castoresc cu o cetateanca din Republica Moldova si as dori sa stiu care sunt actele necesare pentru casatorie, dar si ce trebuie sa fac pentru a ... (vezi toată discuția)