avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1999 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Completare Registru de evidenta fiscala PFA neplatitor ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Completare Registru de evidenta fiscala PFA neplatitor de TVA

Buna seara,

Spuneti-mi va rog daca in Registrul de evidenta fiscala ,cheltuielile deductibile se trec cu sau fara TVA!
Cel mai recent răspuns: viorel55 , utilizator 22:13, 3 Mai 2019
Da ! Se trec cu tot cu Tva !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Registrul de evidenta fiscala Adriana_Stoica Adriana_Stoica Sunt PFA-activitate cod CAEN 7112, contabilitate in partida simpla. Nu sunt platitoare de TVA, am incasari de la firme platitoare de TVA. Nu am facut achizitii ... (vezi toată discuția)
Ajutor oprea_rodica68 oprea_rodica68 as dori sa-mi spuneti daca in registrul de incasari si plati ,platile si incasarile se trec cu tva tinind cont de faptul ca sunt platitor de tva.cum imi ... (vezi toată discuția)
Cum se inregistreaza un credit bancar in contabilitatea unei intreprinderi individuale? mirela1984 mirela1984 Buna ziua! Am o i.i. , ,neplatitoare tva. De curand, am contractat un credit bancar pe 4 ani. As dori sa ma ajutati cu modul in care se inregistreaza in ... (vezi toată discuția)