avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1007 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Comision
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Comision

Cum pot sa recuperez comisionul de la debitor?
Am doua societati debitoare de la care nu pot recupera comisionul.Prin ce cale pot sa recuperez comisionul?
Cel mai recent răspuns: guzmania , utilizator 12:51, 24 Noiembrie 2009
Facturati, ca datoria sa fie certa, lichida si exigibila. In caz ce neplata Notificati. Ultimul pas actionati in instanta.
sI DACA NU VOR SA SEMNEZE SI SA STAMPILEZE FATURA?
~ Conținut șters la cerere ~
Sa speram ca va semna de primire. Am mai avut doua cazuri cand nu au semnat de primire.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Extras de cont / fisa de client discover discover Buna seara , ce valoare are in fata instantei un extras de cont /fisa client prin care debitoare recunoaste soldul datorat ? Poate fi considerat acest sold ... (vezi toată discuția)
Rog ajutor - neplata de factura adi6982 adi6982 Buna ziua, Indraznesc sa intreb aici deoarece nu cunosc foarte bine procedurile. Iata situatia: - detin societate comerciala SRL - in data de 17.07.2007 am ... (vezi toată discuția)
Debit restant-penalitati ContSters154162 ContSters154162 In contract se prevede: \"pentru orice intarziere a platii peste termenul scadent se vor percepe penalitati de intarziere de 0,2%/zi intarziere\". ... (vezi toată discuția)