avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1004 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Dreptul la șomaj dacă ești plecat din tara
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Dreptul la șomaj dacă ești plecat din tara

Buna ziua,
Am fost in creștere copil și in curând voi intra direct in șomaj pentru ca firma pentru care am lucrat s-a desființat. As vrea sa plec din țara o perioada la sora mea in Anglia, pot beneficia de șomaj chiar dacă nu sunt in țara, sau trebuie sa ma duc sa vizez carnetul de șomaj lunar?

Alte discuții în legătură

Dupa ccc pot beneficia de somaj? vaida valentin vaida valentin buna ziua pe data de 23.09.2010 trebuia sa incep munca dupa ce am stat acasa cei 2 ani de cic,cand am fost la mine la servici sa ma interesez cand incep au ... (vezi toată discuția)
Somaj dupa ccc buriana buriana Buna ziua! Va rog sa ma ajutati si pe mine. Momentan sunt in CCC (copilul are 1 an si 10 luni) , inainte de nastere am avut 2 locuri de munca: unul a ... (vezi toată discuția)
Somera si insarcinata betty_dumy betty_dumy am si eu o nelamurire,sunt somera din data de 5-01-2009, am ramas insarcinata si am DPN (data probabila de astere) pe 9-12 2009. am intrebat la somaj ce acte ... (vezi toată discuția)