Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Care este procedura pentru a cere pretentii in proces ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Care este procedura pentru a cere pretentii in proces castigat?

Am castigat un proces. Judecatorul a decis sa mi se returneze banii dati pe o masina si taxa judiciara, dar au fost cheltuieli cu avionul pentru a veni la proces, onorarii avocat, cum sa procedez pentru acestea?
Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
aceste cheltuieli au fost solicitate judecatorului dar;
- nu s-a pronuntat?
- a respins?
sau nu au fost solicitate?
Raspunsul este diferit in fiecare caz.
Geanina DRIAN, Avocat
Nu au fost solicitate...
Dar vreau sa fac apel pentru o parte din hotararea judecatorului. As putea sa pun atunci pretentiile?
Diamandi, utilizator
Daca nu au fost solicitate nu mai aveti ce sa faceti.Trebuiau cerute la fond sau macar precizat ca se vor solicita pe cale separată.