Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CARD DE SALARIU -ALEGEREA BANCII
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CARD DE SALARIU -ALEGEREA BANCII

Angajatorul poate impune la ce banca sa-mi fac card pentru primirea salariului in momentul de față? eu am deja un card la o anumita banca, însă angajatorul vrea sa ne schimbe banca la toti angajatii, este legal? Pot refuza schimbarea băncii?
Multumesc!
Nu este obligatoriu sa acceptați banca impusa de angajator.
Multumesc!

Cornel Vasile a scris:

Nu este obligatoriu sa acceptați banca impusa de angajator.