avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Transfer din contul de pfa in contul personal
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Transfer din contul de pfa in contul personal

In cazul in care transfer bani din contul personal de PFA la norma de venit in contul personal, e necesar document justificativ?
Ultima modificare: Miercuri, 8 Mai 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: marin05 , utilizator 14:02, 8 Mai 2019
Nu.
Atunci de ce banca nu imi accepta transferul? imi spune ca tb sa am document,,,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transfer bancar pfa norma de venit florinmihai_italia@yahoo.com florinmihai_italia@yahoo.com Buna ziua, CEC bank imi cer un document justificativ pentru a transfera bani din contul de PFA (norma de venit IT) catre contul meu personal din alta banca. ... (vezi toată discuția)
Transfer bani intre contul pfa si contul personal al titularului pfa andu2 andu2 Buna ziua, Am un PFA in sistem real pe cod caen 6201. Vreau sa stiu daca am voie sa transfer online, prin internet banking, bani din contul de PFA din ... (vezi toată discuția)
Card bancar pe pfa folosit la cumparaturi personale PrestatieTabulara PrestatieTabulara Buna ziua, un PFA, la norma de venit, poate folosi cardul bancar pe contul de PFA pentru cumparaturi? e nevoie de ceva document justificativ sau se pot face ... (vezi toată discuția)