Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cifra de afaceri filiala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cifra de afaceri filiala

Buna ziua!
Va rog.., poate ma ajuta cineva si ma lamureste, daca in cifra de afaceri a unei societati se ia in calcul atat cifra de afaceri a societatii mama cat si cifra de afaceri a filialei acelei societati?
Stiu ca filiala este societate independenta si are patrimoniu propriu, dar nu stiu daca are si cifra de afaceri proprie....
Multumesc tare mult pt eventualele raspunsuri!
george-neagu, moderator