Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Spatiul verde din jurul blocului
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Spatiul verde din jurul blocului

primaria a decis sa faca imbunatatiri zonei si vor sa faca pe sub ferestrele blocului trotuar si apoi dupa parcari pentru masini apoi strada pe care circula masinile, stiu ca exista o distanta care trebuie respectata , nu stiu exact care este, Mentionez ca trotuarul vechi era la o distanta de 5 m fata de bloc, prin largirea strazii acesta se va muta exact langa bloc si accesul in casa scarii blocului se va face prin lateral. Cum putem noi cei care locuim in zona sa ne opunem acestei lucrari , mentionand ca sunt copii mici care nu vor mai putea sta in fata scarii ?
doomiz, utilizator
Distanta minima intre constructii este de 5 m
Initial contactati serviciul responsabil din primarie,eventual viceprimarul responsabil
Daca nu solutionati amiabil analizat oportunitatea atacarii hotararii in instanta de judecata