Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Sponsorizare microintreprindere
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Sponsorizare microintreprindere

Buna seara
Pentru a face o sponsorizare pt.trim.II 2019,suma aferenta trebuie sa o virez in luna iunie sau se poate vira si in iulie cand se vireaza impozitul pe venit?
Daca pt.un trimestru nu se vireaza,se reporteaza suma in trimestrul urmator,sau se pierde?
Multumesc
Pentru a fi considerata o sponsorizare pentru trimestru II 2019 trebuie ca plata in numerar sau prin cont bancar sa se faca in acel trimestru.
george-neagu, moderator
Data contractului de sponsorizare trebuie sa se incadreze in perioada trimestrului 2 iar plata se poate face in orice perioada prevede contractul respectiv.