Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calcul concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calcul concediu medical

Buna ziua ma numesc dumitrescu adrian,si sunt angajat la o firma de transport,si de 3 luni sunt pe medical 100% si îmi zice ca trebuie sami dea 1200 lei pe medical ca restul trebuie sami opreasca taxe si impozite, asi dori sa ma ajutati sau sami spuneti cati bani trebuie sa primesc si ce trebuie sa îmi opreasca cei de la firma.mentionez ca sunt pe medical pe caz de tuberculoza.si sunt angajat cu contract de munca normal cu minimul pe economie.va multumesc.ba
Cornel Vasile, Consilier juridic