avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 398 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zilieri - mai 2019
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zilieri - mai 2019

Buna ziua ,

Se pot folosi ajutorii ospatar - COR 513101- ca zilieri (in baza ultimei modificari a legii zilierilor) ?

Multumesc !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:51, 10 Mai 2019
1. Legea 52/2011 nu prevede coduri COR si CAEN.

2. Munca necalificată cu caracter ocazional se poate presta, printre altele, în următoarele domenii prevăzute în Clasificarea activităților din economia națională, actualizată
- restaurante - clasa 5610;
- baruri și alte activități de servire a băuturilor - clasa 5630.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Valabilitatea registrului de evidenta a zilierilor Monica Popescu Monica Popescu Buna zius, Va rog sa-mi spuneti daca este din nou legal sa angajazi pe baza Registrului de evidenta a zilierilor . Stiu ca nu a mai fost valabil si trebuia ... (vezi toată discuția)
Caen cafenea corneleftimie corneleftimie Buna ziua, Pentru o cafenea care serveste si cateva produse de patiserie si cofetarie este necesar sa aiba codurile CAEN 5610 si 5630? Sau este suficient ... (vezi toată discuția)
Cod caen 5610 sau 5630???????? lore_leyy lore_leyy Buna seara! Am o mare problema ............ Firma F are ca domeniu de actitate ,activitati ce se incadreaza la cod CAEN 5610-restaurante.....mai precis este ... (vezi toată discuția)