Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zilieri - mai 2019
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zilieri - mai 2019

Buna ziua ,

Se pot folosi ajutorii ospatar - COR 513101- ca zilieri (in baza ultimei modificari a legii zilierilor) ?

Multumesc !
1. Legea 52/2011 nu prevede coduri COR si CAEN.

2. Munca necalificată cu caracter ocazional se poate presta, printre altele, în următoarele domenii prevăzute în Clasificarea activităților din economia națională, actualizată
- restaurante - clasa 5610;
- baruri și alte activități de servire a băuturilor - clasa 5630.