Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Operatiuni contabile la cesiune parti sociale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Operatiuni contabile la cesiune parti sociale

Va rog sa ma ajutati un raspuns la urmatoarea speta :
asociatul unic al unui SRL isi cesioneaza toate partile sociale detinute la o societate comerciala. Partile sociale se cesioneaza la o valoare mult mai mare decat valoarea lor nominala. intrebarea este care sunt opertiunile contabile care se fac la societatea care cesioneza?
george-neagu, moderator