Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Chitanta de mana
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Chitanta de mana

Buna ziua,

Am imprumutat o cunostiinta cu o suma de bani(1000RON) si am facut chitanta de mana cu 2 martori trecuti in chitanta si care au semnat.
In caz ca nu respecta termenul de pe chitanta, am vreo sansa sa recuperez banii?

Multumesc!
Alexandru777Daniel, utilizator
In termen de 3 ani aveti dreptul sa solicitati restituirea prin instanta , dupa care puneti in executare sentinta daca are bunuri urmaribile.