avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 933 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent

Buna ziua...sunt in stimulent si as dori sa imi schimb locul de munca...ma intereseaza ce perioada am la dispoziție pentru a depune actele necesare pentru a continua sa primesc stimulent?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:48, 13 Mai 2019
Ar fi mai bine sa intrebati la AJPIS - Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială

In opinia mea, data incetarii vechiului c.i.m. = data inceperii activitatii in baza noului c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acordarea stimulentului de insertie daca schimb locul de munca alinutza_b_b alinutza_b_b As vrea sa stiu daca acordarea stimulentului de insertie ( cu ocazia reincadrarii in munca inainte de implinirea varstei de 1 an an) este conditionata de ... (vezi toată discuția)
Stimulentul de inserție Mămică de profesie Mămică de profesie Bună ziua, aș avea o întrebare și o nelămurire... în data de 17 August,am început noul loc de muncă, semnat cu data de 17, m-am întors la muncă mai ... (vezi toată discuția)
Stimulentul de insertie George Neg George Neg Daca schimb locul de munca mai primesc stimulentul de insertie? sau trebuie sa fac alte acte cu noul angajator? (vezi toată discuția)