avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 859 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Stoc marfa IF
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Stoc marfa IF

Care este procedura si care sunt implicatiile fiscale, pentru radierea unei IF care are stoc de marfa?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:15, 14 Mai 2019
Daca nu reusiti sa vindeti marfa catre diversi pana la data radierii, atunci o sa v-o vindeti dumneavoatra personal ca persoana fizica cu factura si bon fiscal de la casa de marcat si abia dupa aceea faceti procedura de defiscalizare casa de marcat si depuneti si declaratia unica de inchidere de la finante.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Închidere întreprindere individuală Adina Olar Adina Olar Doresc informații referitoare la procedura de închidere a unei I.I. Deoarece doresc sa-mi înființez SRL. (vezi toată discuția)
Stoc de marfa la pfa radiat din oficiu de onrc ROMANLOREDAN ROMANLOREDAN Un PFA radiat din oficiu de catre ONRC la data de 18.03.2019 are stoc de marfa, ba mai mult a mai si vandut din stoc cateva zile pana a aflat de radiere. ... (vezi toată discuția)
Închidere pfa Elenadaria Elenadaria Bună seara, vreau să adresez și eu câteva întrebări persoanelor care mă pot ajuta cu câteva detalii despre închiderea unui PFA. 1) am un PFA magazin ... (vezi toată discuția)