Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Stoc marfa IF
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Stoc marfa IF

Care este procedura si care sunt implicatiile fiscale, pentru radierea unei IF care are stoc de marfa?
Daca nu reusiti sa vindeti marfa catre diversi pana la data radierii, atunci o sa v-o vindeti dumneavoatra personal ca persoana fizica cu factura si bon fiscal de la casa de marcat si abia dupa aceea faceti procedura de defiscalizare casa de marcat si depuneti si declaratia unica de inchidere de la finante.