Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Inactivitate Anaf
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Inactivitate Anaf

Buna,dupa o scurta perioada de inactivitate,mi am activat firma la ONRC,am primit constatarea pe data de 02.imediat am depus cerere la Anaf.pe data de 06.am făcut un contract de vanzare cumpărare între mine persona fizică și firma.un automobil.firma este cea care a cumpărat. Pe data de 08 am primit decizia de reactivarea Anaf.deci in perioada in care am făcut contractul eram activ la ONRC dar nu si la ANAF.ce consecinte ar avea ?multumesc.
Nu cred ca are nici un efect fiscal.