Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Asociatul unic poate presta servicii in numele firmei ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Asociatul unic poate presta servicii in numele firmei ?

Asociatul unic al unui srl in IT poate sa lucreze la sediul beneficiarului fara sa isi faca medicina muncii si fara sa se angajeze pe el insusi, firma fiind fara salariati ? Pe langa contabil, ce fel de consultant m-ar putea ajuta pentru a fi in regula intr-o astfel de situatie ? Multumesc.
popescuiulia, utilizator
Nu este obligatoriu ca un asociat sau administrator de SRL sa aiba contract de munca ... exercitarea atributiilor se face in baza actului constitutiv al societatii sau al contractului de mandat.