Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Hotarare judecatoreasca
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Hotarare judecatoreasca

Buna,cand intra in vigoare o hotărâre judecatoreasca pt pensie alimentara si ce procedura mai trebuie facuta?
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc ,de 2 luni s a dat aceasa hatarare dar trebuie sa primesc acasa ceva hartie de la judecatorie si cu aceea sa merg la un executor?
O sa primiti acasa sau la cabinetul av daca aveti domiciliul ales motivarea hotărârii pronunțate.
Multumesc ,am primit acas hotararea judecatoreasca ,am inceput procedura de executare silita pt suma datorata de la 1.04 pana acum ,dar daca nu e specificat in hotarare unde imi va vira banii de acum incolo ,ce trebuie sa fac eu in continuare ?sa deschid un nou proces pt a specifica unde sa imi vireze banii lunar ?eu as vrea sa se faca pe oprire din salar lunar ,ca altfel nu ii vad ,