Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediere salariati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediere salariati

Exista procedura pentru concedierea colectiva în cazul unei autorități publice, atâta vreme cât Codul muncii, art. 74, prevede ca dispozițiile privind concedierea colectiva nu se aplica în cazul instituțiilor și autorităților publice?
O astfel de procedura trebuie sa se regaseasca in Reg.Intern sau intr-o procedura operationala la nivel de institutie publica.