Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere apel dupa 30 de zile de la comunicarea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere apel dupa 30 de zile de la comunicarea hotărârii

Buna ziuă! Nu am putut depune cerere de apel în termen de 30 de zile de la comunicarea unei hotărâri deoarece am fost internată nonvolutional într-o secție de psihiatrie 5 săptămâni. În plus, mi s-au administrat și neuroleptice, deci nu-mi puteam exercita drepturile procedurale. Am fost externata vineri, 17.05.2019. Există vreo modalitate prin care pot depune cerere de apel fără a fi respinsă, deoarece nu a fost depusă în termenul de 30 de zile de la comunicarea hotărârii?
Puteti sa încercați o repunere în termen depunand actele medicale.
Da, singura modalitate ar fi repunerea în termen dar sa si motivați toate aceste aspecte cu imposibilitatea...in cererea de apel.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat