avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Amanare termen judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Amanare termen judecata

Buna ziua !

Am termen de judecata vineri si imi trebuie un formular de amanre a judecatii pentru lipsa de aparare. Caut de 2 doua zile pe net si nu gasesc o formulare ci numai articole care ma inebunesc. Poate cineva sa ma aujute daca stie de unde pot lua de pe net un formular de genul asta.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Bughster , utilizator 09:53, 31 Martie 2010
INSTANTA ...........................
DOSAR NR. ....../ ....................
TERMEN ................................


Domnule Presedinte,

Subsemnatul .................................., domiciliat in ............................., str. ...............
................. nr. ......, bloc ...., scara ....., etaj ...., apart. ....., sector/judet ....................
....., reprezentat prin avocat ..........................., cu sediul profesional in ......................
......, str. .......................... nr. ......, bloc ........., scara ....., etaj ...., apart. ....., sector
/judet ................................, reclamant in dosarul nr. ............./..........., aflat pe rolul
acestei instante, in cauza ce are ca obiect .................................., in contradictoriu cu
paratul .............................., domiciliat in ..................., str. ..........................nr. ......,
bloc ......, scara ....., etaj ...., apart. ....., sector/judet ..........................., avand termen
fixat pentru judecarea cauzei la data de ...................., in temeiul dispozitiilor Codului de procedura civila, formulez prezenta Cerere de amanare a judecarii litigiului in vederea angajarii unui avocat.

Domnului Presedinte al ................
Buna ziua. Un proces banal, de anulare a procesului-verbal de contraventie. La ultimul termen mi s-a dat termen pe 9 aprilie, insa nu ma voi prezenta pentru ca, intre timp am aflat ca pe acceasi data trebuie sa fiu la Bucuresti pentru un intreviu. Jobul este mult mai important pentru mine decat procesul, asa ca va rog sa ma sfatuiti cum sa procedez. Am vazut ca motivele pentru amanarea termenului de judecata sunt destul de clare, iar eu nu ma prea incadrez. Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere amanare proces civil in vederea angajarii unui aparator diana225 diana225 Exista o cerere tip actuala pe care as putea sa o completez si semnez in vederea amanarii unui proces civil in vederea angajarii unui aparator ales, proces ... (vezi toată discuția)
Cerere preschimbare termen de judecata ContSters22096 ContSters22096 ma poate ajuta cineva cu un model de cerere - preschimbare termen de judecata? as vrea sa il devansez multumesc. (vezi toată discuția)
Amanare un termen daca n-am avocat masayoshi masayoshi Se poate cere aceasta doar la primul termen sau la orice termen? (vezi toată discuția)