Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... pagube
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

pagube

A fost un incendiu la o locuință duplex din apropiere din cauza unui scurt- circuit , eu stau tot într-o asemenea locuință , mă asigur anual, dar dacă se întâmplă același lucru din apartamentul vecinului sau al meu, se pot cere daune dacă se constată că incendiul a pornit de la unul din noi ? Sau se dă asigurarea ? Mulțumesc.
Exsta asigurari obligatorii impotriva anumitor pagube
dar proprietarii pot incheia si asigurari facultative care sa acopere si riscurile generate de cazurile precizate de dv
Totul se reduce la interesul proprietarilor pentru a-si asigura proprietatea si bunurile