avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 951 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Teren ocupat abuziv
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Teren ocupat abuziv

Bună ziua . Problema este în felul următor. Dacă cineva ocupa abuziv un teren care se pare a fi al statului și își construiește pe el o casa ce se poate întâmpla mai departe ? Ce pași ar putea decurge pt a putea locui acolo în continuare ? Mulțumesc anticipat pentru răspuns
Ultima modificare: Miercuri, 22 Mai 2019
Madalina13052018, utilizator
Cel mai recent răspuns: Madalina13052018 , utilizator 08:00, 23 Mai 2019


Madalina13052018 a scris:

Bună ziua . Problema este în felul următor. Dacă cineva ocupa abuziv un teren care se pare a fi al statului și își construiește pe el o casa ce se poate întâmpla mai departe ? Ce pași ar putea decurge pt a putea locui acolo în continuare ? Mulțumesc anticipat pentru răspuns

Nimeni nu știe ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drept la prima casa 4 thesys thesys Buna ziua, Am o nelamurire si as vrea un raspuns daca se poate cu privire la acest program. Suntem o familie tanara cu un copil de 3 ani si vrem ... (vezi toată discuția)
Tulburare de posesie - caz disperat - cum imi fac dreptate? dalida2009 dalida2009 Buna ziua, Detin de 5 ani un teren si o casa batraneasca, totul fiind imprejumuit. Fostul proprietar a avut un litigiu cu vecinul, situatia fiind clara ... (vezi toată discuția)
Titlu de proprietate Ioanaa_lucia Ioanaa_lucia Buna seara!eu și prietenul meu construim o casa împreuna.Aceasta casa este construită pe un teren care este pe numele mamei lui.Intrebarea mea este:ce ... (vezi toată discuția)