Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie crestere copil

In cazul in care o salariata are 3 locuri de munca si doreste sa intre in concediu crestere copil, cum se va calcula indemnizatia?La doua dintre locurile de munca are peste 1 an experienta, iar la cel de-al treilea cateva luni. Se face medie intre toate veniturile?Nu trebuie sa aiba minim un an la fiecare job ca sa se ia in considerare venitul, nu?
Se face media pe toate veniturile ...
Si nu e obligatoriu sa aiba la fiecare loc de munca cel putin un an lucrat iainte de nasterea copilului,nu?
Nu este obligatorie o astfel de conditie... In speta, se iau in considerare toate veniturile din salarii și asimilate salariilor supuse impozitului pe venit realizate în ultimele 12 luni din ultimii 2 ani anteriori datei nașterii copilului.