avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1093 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodie..
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodie..

Sunt in proces pt custodia minorului in varsta de 4 ani.
Am avut o relatie de concubinaj timp de 8 ani.
Tatal copilului nu a fost aproape deloc alaturi de copil....a fost majoritatea timpului plecat,internat in diferite clinici pt dezintoxicare.
Financiar m.am descurcat muncind,cu ajutorul parintilor mei su mamei lui...
El financiar a contribuit in ultimul an si jumatate dar fizic si afectiv o data la o sapt jumatate sau de sarbatori!
Eu nu doresc sa il impiedic sa vada copilul...
Sa aibe drept de vizita....dar doresc ca noaptea sa fie acasa...din cauza ca il noaptea nu este constient de ceea ce face...
Daca este trezit tipa...spune lucruri vulgare...si dimineata nu isi aduce aminte.
Cum pot face sa impiedic ca minorul sa ramana noaptea la el?
Cel mai recent răspuns: Ilenia01 , utilizator 18:52, 27 Mai 2019
prezentati intocmai instantei situatia si insotiti sustinerile Dvs. de acte doveditoare.
Cum puteti dovedi ceea ce sustineti?
Este vital.sa dovediți în fața instanței.
Este cam mărșor și în lipsa dovezilor i se va da dreptul tatălui să-l ia noaptea.
Prin urmare, dovediți cele învederate și contractați servicii avocațiale!
Am decat un mesaj de la el precum ca nu isi aduce aminte de xeea ce we intampla cand doarme noaptea...
Si parintii ca martori ca nu reactioneaza cand copilul plange...

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Cum puteti dovedi ceea ce sustineti?
Este vital.sa dovediți în fața instanței.


Am decat un mesaj de la el precum ca nu isi aduce aminte de xeea ce we intampla cand doarme noaptea...
Si parintii ca martori ca nu reactioneaza cand copilul plange...
Avocat Tabrea Alexandru a scris:

Este cam mărșor și în lipsa dovezilor i se va da dreptul tatălui să-l ia noaptea.
Prin urmare, dovediți cele învederate și contractați servicii avocațiale!

Alte discuții în legătură

Custodie Ilenia01 Ilenia01 Buna ziua...am un baietel de 4 ani si 10 luni...rezultat dintr.o relatie de concubinaj... Tatal copilului nefiind prrzent mereu in viata noastra... A fost ... (vezi toată discuția)
Divort blonndy_m blonndy_m buna seara!am si eu doua intrebari si as aprecia enorm daca ati putea sa ma ajutati. daca sotul meu din motive necunoscute mie, nu doarme o noapte acasa pot ... (vezi toată discuția)
Custodie exclusiva Oananatalia06 Oananatalia06 Cum as putea sa obtin o custodie exclusiva? Daca Eu am o plangere penala pt vatamare si o sesizare facuta cu 5 luni in urma pentru injurii ,mesaje de ... (vezi toată discuția)