Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Refulare canalizare intr-un apartament de la parter
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Refulare canalizare intr-un apartament de la parter

Buna ziua,

In urma cu cateva saptamani a refulat canalizarea intr-un apartament de la parter.
Costurile de reparatie pot fi introduse pe listele de intretinere? Vina este comuna, a proprietarilor, care arunca tot felul de obiecte in toaleta si chiuveta. A mai patit asta si anul trecut, iar cei de la asigurare i-au spus ca daca o mai pateste, ii va creste substantial suma de plata.
De asemenea, aceste costuri pot fi repartizate doar pe respectivul bloc? Sunt patru blocuri cu cate o scara fiecare.
Corect ce scrie acolo in lege, doar ca in cazul de fata nu se stie cine este vinovat; nimeni nu va recunoaste ca arunca tot felul de servetele si alte minunatii in vasul de toaleta.