Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Vreau să mă căsătoresc cu un arab. Ce trebuie să ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Vreau să mă căsătoresc cu un arab. Ce trebuie să fac și de ce acte am nevoie?

Bună vreau sa ma casatoresc cu un arab din Jordan vreau sa stiu ce acte imi trebuie .am inteles ca imi trebuie mai multe acte asi dori sa stiu exact ce anume trebuie sa fac si ce acte sa scot ma casatoresc in jordan si nu stiu cum si ce sa fac
Manuela Rășină, administrator
Si eu stiu cazul unei familii, ea romanca, el iordanian. Casatoriti in Elvetia, avand rezidenta in Elvetia. El educat, studii superioare in occident... Acum el e cu baiatul in Iordania de cativa ani, ea plange prin Romania sau Elvetia...

Buna seara, v.ati casatorit pana la urma? St intr.o situatie similara, vrem sa ne casatorim in iordania, dar inca nu stiu care st actele de care am nevoie, credeti ca ma puteti ajuta cu cateva informatii? Miltumesc

Bună ziua,da m am căsătorit chiar în anul respectiv adică în 2019 stiu ca mi a fost foarte greu ,la primarie acolo am platit taxe ,trebuie sa ai pașaportul tradus in araba îți trebuie o stampila de la ambasada pe certificat dar eu am fost la ambasada și nu au vrut sa îmi pună stampila am completat un formular prin care spun ca am cerut aceea stampila și cu acel document am fost la primarie în Iordania de acolo din Iordania îți trebuie analize de sange tot odată îți trebuie traducător sa știe romana și araba îți trebuie și 2 martori

Miha2305 a scris:

Buna seara, v.ati casatorit pana la urma? St intr.o situatie similara, vrem sa ne casatorim in iordania, dar inca nu stiu care st actele de care am nevoie, credeti ca ma puteti ajuta cu cateva informatii? Miltumesc