avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1885 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Vreau să mă căsătoresc cu un arab. Ce trebuie să ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Vreau să mă căsătoresc cu un arab. Ce trebuie să fac și de ce acte am nevoie?

Bună vreau sa ma casatoresc cu un arab din Jordan vreau sa stiu ce acte imi trebuie .am inteles ca imi trebuie mai multe acte asi dori sa stiu exact ce anume trebuie sa fac si ce acte sa scot ma casatoresc in jordan si nu stiu cum si ce sa fac
Ultima modificare: Sâmbătă, 1 Iunie 2019
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Stoi , utilizator 12:38, 5 Septembrie 2021
Si eu stiu cazul unei familii, ea romanca, el iordanian. Casatoriti in Elvetia, avand rezidenta in Elvetia. El educat, studii superioare in occident... Acum el e cu baiatul in Iordania de cativa ani, ea plange prin Romania sau Elvetia...


Buna seara, v.ati casatorit pana la urma? St intr.o situatie similara, vrem sa ne casatorim in iordania, dar inca nu stiu care st actele de care am nevoie, credeti ca ma puteti ajuta cu cateva informatii? Miltumesc

Bună ziua,da m am căsătorit chiar în anul respectiv adică în 2019 stiu ca mi a fost foarte greu ,la primarie acolo am platit taxe ,trebuie sa ai pașaportul tradus in araba îți trebuie o stampila de la ambasada pe certificat dar eu am fost la ambasada și nu au vrut sa îmi pună stampila am completat un formular prin care spun ca am cerut aceea stampila și cu acel document am fost la primarie în Iordania de acolo din Iordania îți trebuie analize de sange tot odată îți trebuie traducător sa știe romana și araba îți trebuie și 2 martori

Miha2305 a scris:



Buna seara, v.ati casatorit pana la urma? St intr.o situatie similara, vrem sa ne casatorim in iordania, dar inca nu stiu care st actele de care am nevoie, credeti ca ma puteti ajuta cu cateva informatii? Miltumesc



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diferente loc casatorie rarymimi rarymimi Buna seara. Sunt romanca si vreau sa ma casatoresc cu un tunisian. Intrebarea mea este: exista o diferenta casatoria incheiata in Tunisia si cea din Romania? ... (vezi toată discuția)
Abandon de familie tancu tancu Verisoara mea se afla in urmatoarea situatie: a fost abandonata de tatal ei la varsta de 2 ani, de atunci el nemaidand nici un semn de viata si fiind crescuta ... (vezi toată discuția)
Eu ortodox el musulman ContSters259700 ContSters259700 Buna ziua numele meu este Andreea si doresc sa aflu cateva lucruri.Prietenul meu este turc de religie musulmana ..problema e ca doreste sa ne casatorim iar eu ... (vezi toată discuția)