Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Poate renunța un administrator-vicepreședinte al CA ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Poate renunța un administrator-vicepreședinte al CA la indemnizația de conducere în favoarea pensiei anticipate fără să-și piardă funcția de conducere?

Buna ziua,
Va rog frumos un raspuns bazat pe lege, daca un administrtor si in acelasi timp vicepresedinte al CA intr-un SA, poate sa renunte la indemnizatia de conducere in favoarea pensiei anticipate, dar in acelasi timp sa ramana in continuare la conducerea societatii in functia pe care o are ?
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc frumos pentru acest raspuns.
Va doresc o zi cat mai placuta in continuare.