Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pot redeschide un proces penal?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Pot redeschide un proces penal?

Daca in anul 2011 am depus o plangere penala pentru fapte de malpraxis, unele dintre ele nu le cunosteam atunci. Dosarul a fost tinut la sertar cativa ani, apoi politistul care a cercetat cazul i-a favorizat pe inculpati si prin aranjamente au facut ca judecatorul de camera preliminara sa imi respinga cererea. Au trecut aproape trei ani de atunci. alte persoane au continuat abuzurile la adresa mea, mi-au ascuns bolile, si acum acestea au evoluat extrem de mult. Cred ca o sa mor in timp scurt. As putea sa redeschid procesul tinand cont ca starea mea de sanatate s-a agravat din cauza lor si a celor care i-au acoperit?
nu
Și dacă e doar clasat? La fel? Nu exista nici un motiv de redeschidere in practica? Pentru fapta de corupție?
Cum sa spun: din 2011 pana acuma aveati timp sa cereti o a doua parere si o a treia parere si o a patra parere, altor medici. In loc sa va tineti de plangeri penale mai bine ati fi fost consultat de alti medici.
tgeorgescu, utilizator
Deja este vrăjeală, v-a pus cineva să comentați? Daca nu cunoașteți toată situația ar trebui sa va abțineți de la astfel de răspunsuri care în opinia mea favorizează coruptia. Am fost la multi medici, toți au mințit și în prezent mint și dumneavoastră prin răspuns păreți pe o mana cu ei. Eu am pus o întrebare și în loc să răspundeți faceți reproșuri nedovedite și neadevarate
Motivati corupția și abuzurile cu imposibilitatea mea de a lupta cu crima organizata