Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contabilitate firma ii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contabilitate firma ii

Bună seara! Am deschis o firmă ii și îmi voi ține contabilitatea singură momentan din diverse motive. M-am informat în mare parte, dar aș vrea să mă asigur că știu tot. Înafară de registrul jurnal, registrul inventar, facturi, state de plată, ce altceva ar mai trebui să fac?
Cel mai bine ar fi sa va luati un program de contabilitate. Programul pe care eu il folosesc de foarte multi ani ( 590 lei/an licenta ), are si o varianta gratuita, care va este de folos daca nu aveti mai mult de 5 salariati sau 10 mijloace fixe.
Descarca Saga C. E gratuit. Citeste, apoi, toate tutorialele de pe conferinteindirect. ro. Gasesti si alte surse pe Google, inclusiv aici, pe forum. Contabilitatea o personalizezi in functie de tipul de activitate al firmei.
Spor!

Magda95 a scris:

Bună seara! Am deschis o firmă ii și îmi voi ține contabilitatea singură momentan din diverse motive. M-am informat în mare parte, dar aș vrea să mă asigur că știu tot. Înafară de registrul jurnal, registrul inventar, facturi, state de plată, ce altceva ar mai trebui să fac?