avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1488 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contabilitate firma ii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contabilitate firma ii

Bună seara! Am deschis o firmă ii și îmi voi ține contabilitatea singură momentan din diverse motive. M-am informat în mare parte, dar aș vrea să mă asigur că știu tot. Înafară de registrul jurnal, registrul inventar, facturi, state de plată, ce altceva ar mai trebui să fac?
Cel mai recent răspuns: sierra , utilizator 19:17, 2 Iunie 2019
Cel mai bine ar fi sa va luati un program de contabilitate. Programul pe care eu il folosesc de foarte multi ani ( 590 lei/an licenta ), are si o varianta gratuita, care va este de folos daca nu aveti mai mult de 5 salariati sau 10 mijloace fixe.
Descarca Saga C. E gratuit. Citeste, apoi, toate tutorialele de pe conferinteindirect. ro. Gasesti si alte surse pe Google, inclusiv aici, pe forum. Contabilitatea o personalizezi in functie de tipul de activitate al firmei.
Spor!

Magda95 a scris:

Bună seara! Am deschis o firmă ii și îmi voi ține contabilitatea singură momentan din diverse motive. M-am informat în mare parte, dar aș vrea să mă asigur că știu tot. Înafară de registrul jurnal, registrul inventar, facturi, state de plată, ce altceva ar mai trebui să fac?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Completare rjip intreprindere individuala MoraruAnca MoraruAnca Buna seara. Am si eu unele nelamuriri, daca se poate sa ma ajute cineva? Am o intreprindere individuala, activitate machior. 1- Produsele care le cumpar le ... (vezi toată discuția)
Program de contabilitate dorina_pascu2000@yahoo.com dorina_pascu2000@yahoo.com Doresc un program extrem de simplu pentru contabilitate, fara salarii, gestiune, un program in care sa introduc datele si care sa-mi dea o balanta, un jurnal ... (vezi toată discuția)
Notiuni de inceput pentru o societate noua maria_antoneta maria_antoneta fata mea a facut o socetate de activitati de joaca pt copii .a infintat socetatea ,a inchiriat spatiu a luat un credit .sa inscris la platitor de tva ,asi vrea ... (vezi toată discuția)