avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil

Buna ziua.Eu maine pe 30.05.2019 termin cele 126 de zile de prenatal.In cat timp pot depund dosarul pt indemnizatie crestere copil?Va multumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 29 Mai 2019
Zega, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:41, 29 Mai 2019
In termen de 60 de zile lucratoare de la data incetarii concediului postnatal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil ALEXANDRANICOLETA ALEXANDRANICOLETA Buna ziua!Am nascut in data de 28 01 2019!Momentan sunt in concediul celor 126 de zile pre si posnatal!As dorii sa stiu cand pot depunde actele pt indemnizatie ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie Indemnizati Indemnizati Buna ziua, am nascut prematur, asa ca toate cele 126 de zile le-am luat ca si postnatal. Sunt inca in spital si pot lua de aici concediu pentru inca 46 de zile ... (vezi toată discuția)
126 de zile de concediu maternitate? marta946 marta946 Buna ziua, Cele 126 de zile de concediu pre-natal se pot imparti inainte si dupa nastere dupa cum vrea gravida? Cele 126 de zile se platesc cu 85% din ... (vezi toată discuția)