Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Am o vecină care, când nu-și ia tratamentul, ...
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Am o vecină care, când nu-și ia tratamentul, efectiv urlă de dimineața până seara în casa scării. Vreau să o dau în judecată dar nu știu de ce acte am nevoie

buna ziua! Am o vecina care efectiv urla de dimineata pana seara in casa scarii.
Doamna este sub treatment medical, deoarece am inteles ca are unele probleme, iar cand nu il ia incepe sa faca asa.
acum ceva timp, dupa foarte multe insistente la sectia de politie, aceasta a fost internata pentru 3 sau 4 saptamani. Au reusit sa o interneze deoarece nu si-a luat pastilele.
Acum suntem in situatia initiala. vreau sa o dau in judecata. as area sa situ de ce acte am nevoie si de ce tip de avocet (care sa se ocupe cu ...).
Multumesc frumos!
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
multumesc frumos pentru răspuns! Da, are probleme!
Solutia in acest caz nu cred ca este juridica, ci medicala. Vreti sa o dati in judecata ca sufera? Ciudat. Inteleg ca va deranjeaza somnul, dar cu putina empatie s-ar putea gasi o solutie umana, cu compasiune, sa o ajutati pe biata femeie si, implicit pe voi, vecinii. Nicidecum datul in judecata nu ar rezolva problemele nimanui, dimpotriva.
Cabinet Avocat ”Claudia M. Postelnicescu”, Avocat