Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Concurs institutie publica
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Concurs institutie publica

In urma cu cateva luni am iesit pe locul 2 la concursul organizat pentru ocuparea unui loc intr-o institutie publica
Impresia mea este ca persoana ce a castigat raspunsul nu a luat postul in primire iar eu nu am fost anuntat de acest lucru (conform legii trebuia sa fiu anuntat si sa mi se acorde postul in astfel de cazuri)
Cum pot verifica daca intradevar persoana care a castigat si-a luat postul in primire si ce pot face in cazul in cae am dreptate (persoana nu si-a luat postul in primire si eu nu am fost informat despre acest lucru)?

Multumesc
Solicitati un raspuns depunand o cerere scrisa.
Daca nu a fost angajat ii puteti actiona in judecata.

Adalbert Gabriel Gazdovici a scris:

Solicitati un raspuns depunand o cerere scrisa.
Daca nu a fost angajat ii puteti actiona in judecata.

cam ce ar trebui sa contina cererea respectiva?