Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... vouchere vacanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

vouchere vacanta

Buna ziua. Am doua c.i.m. la doua institutii diferite. La una 8 ore/zi iar la cealalta 4 ore/zi, norme intregi. Este legal sa primesc vouchere de vacanta de la ambele? Multumesc !
În cazul încadrării în sistem de cumul/plata cu ora, voucherele de vacanță sunt acordate de către angajatorii unde beneficiarii în cauză își au funcția de bază, potrivit legii.