Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Recuperare bani rochie
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Recuperare bani rochie

Buna seara. Acum câteva luni am dat comanda de rochia de mireasă la un atelier. Am contract cu doamna dar bon fiscal nu. Totul sa facut pe facebook deoarece eu sunt in strainatate. I-am arătat doamnei poza cu rochia cum vreau sa fie si a iesit ceva oribil. Eu pana la nunta nu ma mai pot întoarce pentru a o modifica. I-am cerut doamnei bani înapoi si i-am spus ca ii trimit rochia înapoi dar nu vrea. A spus ca vrea sa o refacă. Eu nu mai am cum sa ajung si nici sa risc sa iasă oribila nu mai pot. Ce pot face in aceasta situatie? Nu sunt atat de bogata încât sa dau la gunoi bani pe rochie. Multumesc frumos.
depinde de ce clauze contractuale aveti si in ce situatii puteti cere restituirea.
daca poza nu e parte la contract, puteti discuta mult si bine. lasati-o s-o refaca, poate-i iese.