avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentară - pot plăti din contul personal
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentară - pot plăti din contul personal

Dacă imi schimb locul de muncă și implicit mi se schimbă și salariul pot plăti suma stabilită de judecător (care până acum era virata pe cardul creat de mamă copilului special pentru pensia alimentară din contul firmei la care am lucrat) din contul propriu chiar dacă salariului este mai mare?
Ultima modificare: Sâmbătă, 1 Iunie 2019
Ursutz, utilizator
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 20:33, 1 Iunie 2019
Buna seara,
Da dar vedeti sa fie coeficientul legal.
Cand virati scrieti pe OP pensie alimentara.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie alimentara retroactiv Ginulici Ginulici Buna ziua, O cunostinta are urmatoarea problema : pana in luna mai a.c. i s-a retinut din venituri pensia alimentara pentru fiica minora, conform unei ... (vezi toată discuția)
Pensia alimentara ramo87 ramo87 buna acum primesc pensia alimentara a copilului prin posta as dori sa stiu pt ca mam mutat de la acel domiciliu as putea sa o primesc in continuare pe un card? ... (vezi toată discuția)
Pensie intretinere - major - metoda plata denissapili99 denissapili99 Buna ziua. Acum un an mama a avut un proces cu tatal meu pentru majorarea pensiei de intretinere, iar anul acesta am devenit majora, insa am facut dovada cum ... (vezi toată discuția)